Whistleblowing


Whistleblowing je činnost osoby, odhalující informace o činnosti v rámci organizace, která je považována za nezákonnou, nemorální, nezákonnou, nebezpečnou nebo podvodnou. Oznamovatelé mohou ke sdělování informací nebo obvinění využívat různé interní nebo externí kanály. Má zásadní význam pro společnost, protože umožňuje odhalování nepoctivého jednání a přispívá k větší transparentnosti, etice a zodpovědnosti ve firemním prostředí. Díky whistleblowingu mohou být odhaleny a řešeny problémy, které by jinak zůstaly skryty, a organizace tak získávají příležitost vyřešit odhalená rizika včas. 

V naší společnosti je příslušnou osobou k přijímání a prošetření oznámení Mgr. Nikola Mudrová. Oznámení přijímá následujícími způsoby:

  • emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do předmětu zprávy se doporučuje uvést "K rukám příslušné osoby"
  • osobně - po předchozí e-mailové domluvě je možné si sjednat termín osobní schůzky  
  • Oznamovatel může své Oznámení podat také prostřednictvím externího oznamovacího systému zřízeného Ministerstvem spravedlnosti České republiky – více informací na webové stránce https://www.justice.cz/web/msp/podatelna-ministerstva a také na webové stránce: https://oznamovatel.justice.cz/chci-podat-oznameni/.

 

Kde nás najdete?

Sportplex

Na Příkopě 3726, Frýdek-Místek
738 01 Česká republika
GPS: 49°40'52.1"N, 18°20'50.7"E

Kontakt na recepci

7:00-21:00